Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Zdrowie, Medycyna

W jaki sposób światło może wpływać na stan naszego organizmu

Na naszą planetę cały czas pada ogromna ilość słonecznego promieniowania, to dzięki niemu właśnie mogło powstać życie. Słońce w naturalny sposób reguluje cykl dnia i nocy, i przed wiekami ludzie żyli zgodnie z tym rytmem. Ale obecnie, przez to że jest bardzo powszechny dostęp do żarówek, to wszystko się bardzo pozmieniało. I w efekcie sporo osób słonecznego światła po prostu nie widzi przez cały dzień, a za to cały czas ogląda światło sztuczne, na przykład wyprodukowane przez diody LED.

Takie światło nie jest szkodliwe dla zdrowia, lecz jego charakterystyka jest nieco inna niż słonecznego. Zawiera ono bowiem pewną ilość niebieskich promieni, które niekorzystnie wpływają na zasypianie, zmniejszając wytwarzanie melatoniny. Podobne właściwości mają także najróżniejsze ekrany, dlatego też zaleca się, aby przed położeniem się do spania ograniczyć ich używanie. Dobrym pomysłem także może być kupienie odpowiednich żarówek led, lub okularów z filtrem eliminującym niebieskie światło. Pomyśleć za to można o zakupie lampy czerwonej, która przynieść z kolei może dobre efekty.

Taka czerwone światło terapia może bardzo pomóc podczas leczenia rozmaitych problemów skórnych i chorób, i jest od wielu lat z powodzeniem stosowana. Jeśli będzie się wszystko robić prawidłowo, to będzie ona w pełni bezpieczna dla organizmu. Tak więc warto pomyśleć o zakupie tego typu drobniejszych, lecz przydatnych akcesoriów, a może także i takich przedmiotów jak żarówki led bez niebieskiego światła, które również przydać się mogą w wielu sytuacjach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz