Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Inne

Świadectwo energetyczne – kto musi postarać się o jego wykonanie

Od jakiegoś czasu kładzie się coraz większy nacisk na kwestie związane z ekologią i oszczędzaniem energii. Dotyczy to także mieszkań, domów i najróżniejszych obiektów, które przecież zimową porą trzeba ogrzewać w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury. Jednak ilość niezbędnego do tego grzania ciepła zależy od kilku czynników. Z pewnością duże znaczenie ma to, z jakiego materiału został wykonany budynek a także jakie posiada okna i ocieplenie. Dlatego też od pewnego czasu zaczęły u nas obowiązywać przepisy dotyczące świadectw energetycznych. Jeszcze do niedawna obowiązywały one jedynie na obiekty postawione po 2009 roku, ale po ostatnich zmianach ten obowiązek rozszerzono o starsze. Między inny są one konieczne w przypadku zakupu albo wynajmu nieruchomości.

W takim przypadku Świadectwo energetyczne Bielsko Biała musi zostać przekazane podczas podpisywania, niedopełnienie tego obowiązku jest zagrożone grzywną. Kolejne zmiany, jakie najprawdopodobniej niedługo będą obowiązywały, idą w tę stronę, że Świadectwa energetyczne Rumia będą musiały posiadać wszystkie budynki, bez względu na to czy ktoś planuje je sprzedać albo wynająć, czy jednak nie. Na szczęście obecnie nie ma dużych problemów z wykonaniem takiego świadectwa, bo na naszym rynku działa wielu audytorów którzy to robią.

Ceny usług też nie są jakieś bardzo wygórowane, zależą przede wszystkim od lokalizacji oraz wielkości obiektu. Za zrobienie świadectwa niewielkiego mieszkania zapłacić trzeba kilkaset złotych, ta kwota jednak może wzrosnąć parę razy w przypadku wielorodzinnych budynków. Brak tego dokumentu wiązał się będzie z koniecznością otrzymania grzywny, a jej wysokość może wynieść nawet 5 tysięcy, czyli dużo więcej niż cena za zrobienie świadectwa. Takie świadectwo przede wszystkim informuje o tym, jakie jest zapotrzebowanie budynku na energię. Przede wszystkim związaną z chłodzeniem w lecie i ogrzewaniem, lecz również oświetleniem i podgrzewaniem wody.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz