Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Moda, Uroda

Swędzenie skóry po myciu – jakie są tego przyczyny

U niejednej osoby po wyjściu z wanny czy spod prysznica występuje swędząca skóra. W części przypadków nie będzie to nic strasznego, i poza dyskomfortem nie będzie to niosło żadnego zagrożenia dla zdrowia. Lecz niekiedy takie swędzenie może też być skutkiem rozmaitych chorób, takich jak niewydolność nerek, stany zapalne wątroby, zaburzenia hormonalne czy niekiedy i białaczka. Z tego też powodu jeżeli stan swędzenia utrzymywał się będzie przez dłuższy czas, a dodatkowo używane środki nic nie pomogą, to pasuje się wybrać do lekarza, żeby wykonał niezbędne badania. A jeśli coś w tych badaniach wyjdzie, to będzie trzeba podjąć odpowiednie leczenie. Ale choroby przy swędzeniu zdarzają się stosunkowo rzadko, przeważnie to mało przyjemne uczucie jest spowodowane rozmaitymi podrażnieniami skóry.

Podrażnienia te mogą mieć różne podłoże, często jest to po prostu sucha skóra, jaka pod wpływem wody jeszcze bardziej się wysusza. Ponieważ produkuje ona nieduże ilości serum, to jego zmycie podczas kąpieli powoduje zwiększenie się nieprzyjemnego objawu. Podczas mycia należy jeszcze unikać paru innych rzeczy. Za ciepła woda także działa niekorzystnie na skórę, gdyż poza wysuszaniem dodatkowo jeszcze pobudza działanie gruczołów łojowych. Bardzo wysuszająco działa także chlor, dlatego jeżeli będzie taka możliwość, to trzeba unikać chlorowanej wody. Tak samo zresztą jak zbyt częstego mycia, co dla wielu osób wydawać się będzie dziwne. Ale jeżeli ktoś idzie pod prysznic kilka razy na dzień, a poza tym używa gąbki czy rękawicy, to niszczy w ten sposób mocno warstwę naturalnych lipidów.

A to bardzo szybko będzie dawało znać o sobie właśnie pod postacią wysypek, podrażnień czy zaczerwienienia. Z dużą ostrożnością podchodzić należy do stosowanych preparatów, w miarę możliwości powinny być one delikatne i mające w sobie substancje nawilżające. Dużo na ten temat da się znaleźć w sieci internetowej, jeśli ktoś będzie chciał, to zaglądnąć może na przykład na stronę kozmetika-afrodita.pl/swedzenie-skory-po-prysznicu-co-jest-powodem-dyskomfortu/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz