Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Reguły współpracy z firmą opracowującą certyfikaty energetyczne

Zasady współpracy z firmą opracowującą certyfikaty energetyczne opublikowane są na witrynie certyfikat-energetyczny24.pl. Na początku trzeba wskazać typ świadectwa oraz wpłacić opłatę za jego uzyskanie. Następnie należy wypełnić formularz zawierający dokładne pytania odnośnie do budynku. Jeśli będzie to konieczne, inżynier z podanej firmy zjawi się na miejscu, celem zrobienia przedstawienia rzeczywistego stanu nieruchomości oraz sprecyzowania wszystkich danych.

Po podaniu informacji, inżynierowie przygotują treść główną dokumentu takiego jak audyt energetyczny, sprawdzając informacje podane przez klienta, jak i reguły obowiązujące w danym roku kalendarzowym. Nieruchomość jest wtedy klasyfikowana do wyznaczonej klasy energetycznej, na bazie wskaźnika EP. Z propozycji usług mają możliwość korzystać klienci indywidualni, a także klienci korporacyjni. Świadectwo energetyczne budynku obowiązuje od kwietnia 2023 roku. Certyfikat energetyczny traktowany jest jako komplet danych dookreślających maksymalne zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do jego użytkowania.

Wiadomości takie niezbędne są do: ogrzewania i wentylacji, klimatyzacji i oświetlenia, jak i źródeł pochodzenia energii oraz wytwarzania CO2 przez obiekt. Ustalenie tego zapotrzebowania ma przyczyniać się do podwyższenia efektywności energetycznej w obiekcie, a także podejmowania określonych działań, gdy nie będzie ona optymalna. To pozwala zmniejszyć wydatki wykorzystania budynku, zwłaszcza pod względem energii elektrycznej. Pozyskane w jednym dokumencie informacje pozwalają wyznaczyć stan budownictwa publicznego, ale też prywatnego w kraju. To pozwola wystosować plan długoterminowej perspektywy odnawiania budynków, jak i rozwija nowoczesne budownictwo na terenie państwa. Wskazują na to przepisy Ministerstwa Rozwoju i Technologii Departament Gospodarki Niskoemisyjnej. Wystawienie dokumentu jest niezbędne w przypadku nowych budynków, obiektów po termomodernizacji a także takich, które związane są z sprzedażą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz