Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo, Przemysł

Najważniejsze zasady związane z użytkowaniem butli do gazów technicznych

Sporo przemysłowych gałęzi powszechnie korzysta z różnego rodzaju technicznych gazów. Wykorzystuje się je przykładowo do wytwarzania napojów gazowanych, w pracach spawalniczych czy nawet w domowych kuchenkach. W zależności od rodzaju występują one w jednym z dwóch stanów, to znaczy lotnym i skroplonym. Każdy taki gaz cechuje się innymi właściwościami fizycznymi i chemicznymi, niektóre z nich są na przykład łatwopalne i trzeba przy nich uważać. Do przechowywania gazów technicznych służą dedykowane butle, najczęściej zrobione z aluminium albo stali.

Każdy z rodzajów gazu wymagał będzie innego rodzaju butli, a ich zamiana przeważnie nie będzie możliwa. Z uwagi na wysokie ciśnienia i istniejące przy tym ryzyko wybuchnięcia takie Butle spawalnicze będą wymagać właściwego traktowania oraz przechowywania. Przede wszystkim unikać należy ich uderzania i rzucania, ponieważ może to być bardzo niebezpieczne. Należy też unikać zbyt wysokiej temperatury, dlatego nie można ich trzymać blisko źródeł ciepła albo na słońcu. Najodpowiedniejsze będą do tego zadaszone pomieszczenia z dobrą wentylacją, w jakich dodatkowo będzie możliwość postawienia wszystkich butli na stojąco. Obowiązkowo należy obserwować, czy nic niepokojącego się nie dzieje, czy to z samą butlą, czy zaworem. Jeżeli zauważone zostaną nieszczelności, to trzeba do tego wezwać odpowiedniego specjalistę.

Pod żadnym pozorem nie powinno się przeprowadzać samodzielnie naprawy, gdyż może to być niebezpieczne. Obowiązujące przepisy wymagają też, żeby każda Butla spawalnicza była homologowana. Jest to niezwykle istotna rzecz, gdyż w ten sposób będzie wiadomo, czy będzie ją można dalej używać, czy też zostanie przeznaczona na złom. W czasie homologacji butli jest sprawdzany dokładnie stan techniczny na zewnątrz i wewnątrz, oraz wykonuje się próbę ciśnieniową. Pozytywny wynik badania technicznego oznaczony być powinien na butli, właściciel otrzyma też odpowiednie dokumenty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz