Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo, Przemysł

Maty bentonitowe – jaka jest ich konstrukcja

Odpowiednia ochrona przed wodą i wilgocią ma kluczowe znaczenie dla trwałości rozmaitych obiektów przemysłowych i budynków. Dopuszczenie do tego, aby wilgoć pojawiła się w środku to ryzyko nie tylko różnych uszkodzeń i zwiększenia korozji, lecz również i rozmaite kłopoty wiążące się z niszczonym wyposażeniem. Z tego też powodu niezwykle istotne jest odpowiednie zabezpieczenie przed działaniem wody, przy użyciu najróżniejszych metod. Pośród nich w ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem cieszą się bentonitowe maty. Przede wszystkim są one bardzo skuteczne, co wraz z niezbyt wysokim kosztem stanowi skuteczną i trwałą ochronę. Tego typu maty są wytwarzane za pomocą specjalnej metody igiełkowania, w której wszystkie warstwy są ze sobą zespajane za pomocą małych igiełek, co daje duże zespolenie i jednolity rozkład masy bentonitowej w środku.

Takich warstw w typowych matach jest jedynie trzy, chociaż na rynku występują również inne rozwiązania. Warstwy zewnętrzne stanowi mocna i wytrzymała geotkanina. Posiada ona obniżoną przepuszczalność, a przy tym jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu w standardowych zastosowaniach nie ma ryzyka jakiś przypadkowych uszkodzeń, i tego typu rozwiązanie może być z powodzeniem używane. Jeśli pojawi się taka potrzeba, to można też kupić maty mające dodatkową warstwę polimeru, który znacząco poprawia wytrzymałościowe parametry.

Między warstwami geotkaniny umieszczana jest trzecia warstwa bentonitu sodowego. Materiał ten cechuje duża pochłanialność wody, a w tym procesie zamienia się on w uszczelniający żel. Taki żel wnika we wszystkie szczeliny murów czy fundamentów, i dzięki temu chroni przed wnikaniem wody do wnętrza. Bentonitowe maty są często wykorzystywane do izolowania domów, obiektów przemysłowych i innych budowli, stosować je także można w retencyjnych zbiornikach czy wałów przeciwpowodziowych. Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat, to może w wyszukiwarce wpisać hasło eurobent i przeglądnąć otrzymane strony.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz