Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Maszyna do docinania styropianu – jakie parametry są istotne

Ten, kto miał okazję ciąć arkusz styropianu za pomocą noża, bardzo dobrze wie jakie to było niewygodne i uciążliwe. Przy jednym czy kilku cięciach można sobie jeszcze jakoś poradzić, ale jeśli trzeba by było to robić codziennie, to na pewno tego typu praca do wygodnych by nie należała. Dlatego też firmy używające na co dzień styropianu z pewnością powinny zaplanować, aby pojawiła się u nich profesjonalna maszyna do cięcia styropianu. Urządzenie tego typu jest bowiem bardzo przydatne w tego typu pracach, znacznie ją przyspieszając, lecz również dając więcej dokładności.

Zasada działania takich maszyn nie jest skomplikowana. Jedną z jej podstawowych części jest drut oporowy, przez jaki puszczony jest prąd pochodzący z odpowiedniego zalicza. Przepływ prądu nagrzewa mocno drut, a to z kolei pozwala skutecznie ciąć styropian. Nie powstają przy takiej operacji żadne niepotrzebne odpadki czy zanieczyszczenia, a sama krawędź jest praktycznie zupełnie niepostrzępiona. Dzięki odpowiedniej szerokości roboczej z reguły można docinać wszystkie standardowe arkusze, w tym również po przekątnej.

Cięcie styroduru tym sposobem cechuje się dużą dokładnością, bo krawędź cięcia jest robiona przy pomocy sztywnego, prostego drutu, więc nie problemów z tym, że nagle coś się skrzywi. Czasami może się także pojawić potrzeba pocieniowana płyty styropianowej, aby ją dobrze dopasować do jakiegoś miejsca. W takich sytuacjach gilotyna do cięcia styropianu również sobie powinna poradzić, bowiem starczy ustawić drut na odpowiedniej wysokości, przymocować go odpowiednio i po kilku minutach wszystko będzie zrobione.

Sprawdzone modele takich gilotyn powinny posiadać jeszcze jedną potrzebną funkcjonalność. Podczas wykańczania ociepleń niejednokrotnie trzeba dokładać nieduże, nietypowe elementy, żeby wszystko do siebie spasowało. Jeśli drut oporowy przymocowany zostanie pionowo, to wówczas można przy jego pomocy wycinać nawet bardziej skomplikowane kształty. Dzięki temu w takich przypadkach także odpadnie potrzeba mało komfortowego docinania nożem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz