Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Jakie możliwości mają posiadacze domów jeśli chodzi o monitoring

Mieszkanie albo dom zabezpieczyć można na wiele sposobów. Po pierwsze istotne są solidne drzwi wejściowe z atestowanym zamkiem, w przypadku bramy na posesję z pewnością się też przyda zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Przy jego pomocy da się sprawdzać, kto akurat zawitał, i jeśli będzie to potrzebne wygodnie zarządzać otwieraniem. Zarówno na zewnątrz budynku, jak również w jego wnętrzu zostać też zamontowany monitoring.

Przeważnie składa się on z zestawu kamer i rejestratora przesyłanego obrazu. Kamery powinny być możliwie jak najlepszych parametrach, gdyż to ma bezpośrednie przełożenie na obraz. Obecnie minimum, które tego typu kamera IP kopułkowa Hikvision powinna zapewniać, to standard HD. Jeśli jednak będzie tylko możliwość, to dużo korzystniej zakupić będzie kamery full HD. Cenowa różnica nie jest zbyt duża, a jeżeli chodzi o możliwości przeanalizowania szczegółów obrazu, to raczej nie ma co porównywać takich kamer do siebie. Szczególnie jeżeli wybierze się dobrego, sprawdzonego producenta, a nie jakieś niemarkowe sprzęty.

Z tanimi kamerami w ogóle należy trochę uważać, bo często ich zakładane parametry odbiegają dość mocno od rzeczywistości, a znacząco to może obniżyć poziom skuteczności ochrony. Przy urządzeniach montowanych na zewnątrz warto też dopilnować, żeby miały one wodoszczelną obudowę, ponieważ będą one narażone na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Bardzo przydatną funkcjonalnością jest zamontowanie w kamerze detektorów ruchu. Dzięki temu będą one aktywowane dopiero wtedy, gdy jakaś osoba się znajdzie w zasięgu, co znacząco zredukuje rozmiar filmów.

Te zaś trzeba w jakiś sposób nagrywać, a do tego służy rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Od jego sprawności zależeć będzie, jak monitoring będzie działał, dlatego nie warto wybierać tanich rozwiązań, jakie będą miały liczne ograniczenia. Planując kupno tego typu urządzeń pomyśleć od razu można o pozostałych zakupach, i w zamówieniu może się na przykład znaleźć grzejnik konwektorowy f125 500W.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz