Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Dom, Ogród

Jakie formalności trzeba spełnić instalując klimatyzator w bloku

Porą letnią firmy oferujące montaż klimatyzacji mają ręce pełne pracy. Bierze się to z tego, że w ostatnim czasie upały naprawdę mocno doskwierają, i każdy szuka możliwości jakiejś ochłody. Coraz częściej na klimatyzator z funkcją grzania zaczynają się też decydować osoby dysponujące niewielkimi mieszkaniami. Koszty instalacji takiego systemu wysokie wtedy nie będą, gdyż tu nie potrzeba wydajnych i mocnych sprężarek, a jednak możliwość schłodzenia wnętrza jest naprawdę doceniana.

Jednak zamontowanie takiego układu w mieszkaniu nie jest taką prostą sprawą, i czasami wymagać będzie załatwienia sporej ilości formalności. Bierze się to z faktu, że budynki są zarządzane przez spółdzielnie albo wspólnoty, i chcąc zainstalować coś na wspólnej ścianie to trzeba otrzymać na to zezwolenie. A najlepszym miejscem na zamontowanie jednostki zewnętrznej jest elewacja, tyle że nie można tak po prostu przymocować sprzętu. Na samym początku wypełnić należy odpowiedni wniosek i go zanieść do administracji.

Taki wniosek powinien zawierać komplet potrzebnych informacji, czyli miejsce instalacji wraz z dokładnymi wymiarami, a także poziom generowanego hałasu i sposób odprowadzania skroplin. Czasami będzie też potrzebne uzyskanie zgody od sąsiadów. Ważne też jest, aby klimatyzacja w bloku została tak zamontowana, aby możliwie ograniczyć powstające drgania, stosuje się w tym celu specjalne sposoby mocowania. Jeżeli uzyska się prawidłową odpowiedź, to można przystąpić do prac.

Z różnych powodów pasuje, żeby się za to zabrała profesjonalna firma, przykładowo taka jak cold-man.pl, która będzie posiadać odpowiednie narzędzia i doświadczenie w wykonywaniu tego typu prac. Może się jednak okazać, że administracja nie wyda zgody na zamontowanie. Wtedy będzie można postawić zewnętrzną jednostkę na podłodze balkonu, jeżeli ktoś takim dysponuje, lecz to będzie się wiązało z pewnym zmniejszeniem jego użytkowej powierzchni. Kolejną z opcji będzie zakup przenośnych klimatyzatorów, jakie mają jednak znacznie mniejszą skuteczność.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz