Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Edukacja, Rozrywka

Dlaczego zajęcia z robotyki mogą się przydać dla dzieci

Wszelkiego rodzaju roboty cały czas budzą wyobraźnię dzieci i dorosłych. Z pewnością dużą rolę odgrywają tu filmy, w których urządzenia te robią niezwykłe, niesamowite rzeczy. Lecz równie ciekawa jest rzeczywistość, szczególnie jeśli samemu można stworzyć coś oryginalnego. W ostatnich latach bardzo się zwiększyła popularność rozmaitych zajęć z robotyki, jakie są organizowane nawet dla małych dzieci. Ktoś zapyta zapewne, jaki ma to sens, skoro takie dzieci nie rozumieją z tego zbyt wiele.

Tymczasem tego typu zajęcia poprowadzić już można w przedszkolu, a tym bardziej w szkole podstawowej czy średniej. Rzecz jasna z uwagi na wiek trzeba dobrać odpowiednio stopień zaawansowania, tak żeby był on dopasowany do możliwości i umiejętności młodych ludzi. Lecz wprowadzając sukcesywnie w tę tematykę można dotrzeć do etapu, w jakim się pojawi zaawansowane programowanie i sterowanie różnymi funkcjami. To będzie już wymagało regularnych zajęć przez dłuższy okres czasu, lecz takie już się organizuje w wielu miejscach. Niekiedy wręcz są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, jacy prowadzą też takie zajęcia na prawdziwych uniwersytetach. Lecz bardzo dużo jest też organizowanych pokazów i warsztatów, mających za zadanie pokazanie możliwości i potencjału robotów i tego, co mogą one zrobić. Tego typu warsztaty naukowe z reguły trwają od kilkunastu minut do nawet kilku godzin, i mogą mieć bardzo różną postać.

W wielu przypadkach są stosowane w nich dedykowane komplety klocków, pozwalające na to, aby od podstaw zbudować całego robota, a następnie go odpowiednio zaprogramować. Uczestnicy takich zajęć mają też możliwość poznania zasad funkcjonowania różnych czujników, jakie można wykorzystać do pracy robota. Takie warsztaty mogą być świetnym uzupełnieniem różnego rodzaju eventów i imprez, i pozwolą zaciekawić młodych ludzi tą fascynującą gałęzią nauki. I być może jacyś przyszli inżynierowie w ten sposób odkryją pasję na wiele lat życia.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz