Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Inne

Czy trenując umysł polepszyć można swoją pamięć

Z mózgiem ludzkim jest analogicznie jak z ciałem, jeżeli regularnie on będzie trenowany, to przez wiele lat jego forma się utrzyma. W praktyce o ciała dba się powszechnie, a nad mózgiem już tak bardzo się nie pracuje. Rzecz jasna są sytuacje, kiedy przy jakiś różnych zaburzeniach trzeba będzie skupić się mocno na tym, żeby je pokonać. Niejednokrotnie wykonywane są chociażby ćwiczenia na problemy z czytaniem, dzięki którym dzieci będą szybko w stanie nadrobić te zaległości.

Jeżeli u kogoś będzie szwankować przetwarzanie wzrokowe, to również dedykowany komplet ćwiczeń pozwoli poprawić sytuację. Ale tak naprawdę każdy z nas samodzielnie też może robić sobie trening mózgu, żeby poprawić i usprawnić działanie tego organu. Lepiej działający mózg to lepsza pamięć i koncentracja, ale również więcej możliwości skutecznego przyswajania wiadomości. To wszystko przekłada się na jakość codziennego funkcjonowania, ale też i na aspekty wiążące się na przykład z nauką albo pracą.

Wielu specjalistów twierdzi nawet, że systematyczne ćwiczenia pamięci krótkotrwałej uchronić nas mogą przed wystąpieniem kilku chorób, a na pewno dłużej pozwolą pozostać sprawnym w tym obszarze. A to, co w tym wszystkim jest ciekawe to fakt, że najskuteczniejszym ćwiczeniem jest popularna dziecięca gra w memoski, wyśmienicie ćwiczy ona pamięć i umiejętność zapamiętywania również u osób starszych. Z dobrych ćwiczeń polecić również można układanie puzzli, różnego rodzaju krzyżówki czy wyszukiwanie różnic pomiędzy dwoma obrazkami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz