Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Sport, Turystyka

Czemu opłaca się kupić dom w Chorwacji

Chorwacja jest jednym z najbardziej popularnych miejsc, w jakich rodacy spędzają swoje urlopy. Kusi wspaniałą pogodą, przejrzystym morzem i pysznym jedzeniem. Jest więc zrozumiałe że każdego lata odwiedzają ją setki tysięcy turystów, spragnionych odpoczynku i relaksu. Przez wiele osób jest ona uważana za mały europejski raj, a dodatkową jej zaletą jest stosunkowo niewielka odległość od naszych południowych granic. Dlatego też całkowicie zrozumiały jest fakt, że wielu turystów zaczyna planować zakupienie tam nieruchomości.

Taka inwestycja z wielu powodów będzie opłacalna, i dlatego też nieruchomości w tym kraju cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. To rzecz jasna wpływa na wysokość ich cen, nie należy się raczej w najbliższym czasie spodziewać że będą one spadać. Tak więc na takim zakupie nie powinno się stracić, a raczej przez kolejne lata lata całkowita wartość domu czy apartamentu będzie szła w górę. Następną ważną rzeczą jest to, że nieruchomość którą się kupi będzie można wynajmować.

Sezon urlopowy w Chorwacji znacznie dłużej trwa niż u nas, dlatego na dobre zarobki można będzie liczyć przez parę miesięcy na rok. Duże znaczenie będzie miała oczywiście lokalizacja, najwięcej będą kosztować obiekty położone na wybrzeżu, ale też w ich przypadku liczyć będzie można na największe zyski z wynajmowania. Ceny domów w Chorwacji zależą od wielu różnych czynników. Na pewno lokalizacja odgrywa dużą rolę, dotyczy to nie tylko wcześniej wspominanej odległość od wybrzeża, jak też rejonu kraju. Trzeba też mieć na uwadze gospodarczą sytuację oraz kursy walut, oraz to, czy obiekt będzie pochodził z pierwotnego czy wtórnego rynku.

Z uwagi na nieco skomplikowane przepisy na pewno najlepszą opcją będzie zrealizowanie takiego zakupu za pomocą jakiegoś agenta nieruchomości. Za takie pośrednictwo trzeba będzie zapłacić kilka procent wartości zakupu, lecz agencja zajmie się wtedy wszystkimi sprawami. Wielu tego typu pośredników funkcjonuje także na naszym rynku, znaleźć ich można na przykład po podaniu w oknie wyszukiwarki hasła Real Estate Honeste.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz