Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

W jakich przypadkach warto stosować śruby ocynkowane

Podczas łączenia różnych elementów bardzo duże znaczenie ma, w jaki sposób takie połączenie będzie ochronione. Szczególnie istotne jest to w sytuacji, kiedy całość narażona będzie na działanie niekorzystnych warunków.

Deszcz i wilgoć mogą bardzo szybko metal bez zabezpieczenia zamienić w kawałek rdzy, z takich też powodów obowiązkowo trzeba o to zadbać. Typowe śruby, jakie są bardzo często wykorzystywane do takich połączeń, nie mają żadnego zabezpieczenia. Z takich też powodów będą one wymagać zrobienia ochronnej powłoki, przeważnie to będzie jakaś farba czy lakier.

Tym sposobem skuteczna ochrona przed wystąpieniem korozji zostanie zapewniona, ale co jakiś czas i tak trzeba będzie wszystko przeglądnąć i w razie potrzeby malowanie uzupełnić. Problemu z korozją nie mają śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Są one nieco droższe od zwykłych, a wynika to z tego, że ich powłoka jest pokryta cienką warstwą cynku.

Ten metal powoduje, że nakrętki i śruby wykazują dużą odporność na rdzewienie, i bez problemów mogą wytrzymać nawet kilka dekad lat bez konieczności jakiejś konserwacji. Decydując się na takie rozwiązanie należy pamiętać o tym, że w porównaniu ze zwykłymi śrubami ocynkowane wersje znacznie trudniej się spawa oraz maluje. Jeżeli ktoś chce je zakupić do swojego projektu, to bez problemów znajdzie liczne miejsca, w których dostanie szeroki wybór wyrobów i fachowe wsparcie. Wystarczy że oknie wyszukiwarki wpisze hasło zamów – śruby z łbem sześciokątnym i zapozna się z ofertą znalezionych sklepów internetowych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz