Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Biznes, Finanse

Kto i w jakiej formie może korzystać z pożyczek unijnych

Jeśli któraś z firm będzie potrzebowała zdobyć środki na rozwój, to ma całkiem sporo różnych możliwości. Zawsze może skorzystać chociażby z komercyjnych pożyczek i kredytów, lecz przy nich trzeba się liczyć z dość wysokim kosztem. Można też pomyśleć o jeszcze innym rozwiązaniu, które cieszy się od dawna dużą popularnością, którym jak kredyt unijny dla firm. Unia dysponuje ogromnymi funduszami, jakie są przeznaczane na rozwijanie lokalnych rynków i wsparcie przedsiębiorców. Spora część takich środków to bezzwrotne dotacje, przy ich pomocy przez ostatnie lata wykonano naprawdę dużo rozmaitych inwestycji. Ale jakaś pula przeznaczona też jest na kredyty, które są przyznawane na znacznie lepszych zasadach niż komercyjne. Z tego też powodu cieszą się one dużą popularnością wśród właścicieli firm, mimo że do ich uzyskania trzeba spełnić szereg warunków. Po pierwsze pożyczkobiorcy mogą liczyć na dużo korzystniejsze oprocentowanie, niż przy komercyjnych produktach. Całkiem niedawno jeszcze niektóre pożyczki w ogóle go nie miały, podobnie jak prowizji, i oddać było trzeba wyłącznie kapitał. Obecnie liczyć się trzeba z odsetkami w wysokości kilku procent, lecz jest to i tak dużo mniej niż w banku.

Tego typu pożyczka unijna udzielana jest przez bank BGK, współpracujący z różnymi bankami i instytucjami finansowymi, i tak naprawdę to one we wszystkim pośredniczą. Z oferty kredytów może skorzystać dość szerokie grono beneficjentów, zaczynając od małych i średnich firm, poprzez spółdzielnie i jednostki samorządu terytorialnego, a kończąc na osobach bezrobotnych planujących założyć działalność gospodarczą. Zróżnicowane może być także samo wykorzystanie takich kredytów i pożyczek. Pewna ich część jest oferowana na rozpoczęcie działalności, szczególnie dla osób bezrobotnych. Rozwojowe pożyczki przeznaczać można na rozbudowę swojego biznesu czy zakup maszyn i urządzeń, można też wnioskować o pożyczkę obrotową, z której finansować będzie można bieżącą działalność.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz